Dijital Pazarlama Notları

Dijital Pazarlama Notları

Firmalar ve kişisel girişimciler için, dijital pazarlama üzerine makaleler paylaşıyoruz.

Kasım 2020
En çok bahsedilen anahtar kelimeler: e-ticaret sitesi, facebook reklam ödemesi, instagram reklam veremiyorum
Doğu Gürdal reklam hesabının ödemesi reddedildi. Lütfen ödeme yönteminizi güncelleyin ve Facebook'ta reklam yayınlamaya devam etmek için gereken tutar için ödeme yapın.
Devamını oku
Ekim 2020
En çok bahsedilen anahtar kelimeler: e-ticaret sitesi, instagram alışveriş, instagram shopping
Artık Instagram her alanda olduğu gibi e-ticaret alanında da önemli bir oyuncu. Facebook Shopping özelliği çok önce aktif olmuştu, Instagram bu durumu ürün etiketleme özelliği ile bir adım yukarıya taşıdı.
Devamını oku
Ağustos 2020
En çok bahsedilen anahtar kelimeler: internet sitesi, e-ticaret, instagram
Gün geçmiyor ki yeni bir Intagram / Facebook reklam hatası karşımıza çıkmasın. Son günlerde yeni türeyen bir hata olan 'Reklam hesabına erişilirken bir sorun oluştu. Lütfen daha sonra tekrar dene' nedir, nasıl çözülür?
Devamını oku
Instagram reklam verme hataları her geçen gün daha ciddi bir sorun haline gelmeye başladı. Bu konuda çözüme yönelik kaynakların artmasının yanı sıra, hatalar da bir o kadar hızla artıyor. Biz de elimizden geldiğince yardımcı olmak istiyoruz.
Devamını oku
Temmuz 2020
En çok bahsedilen anahtar kelimeler: wepro e-ticaret, bursa e-ticaret, tek sayfa e-ticaret
E-Ticaret özellikle pandemi döneminde kendini tekrar kanıtlama fırsatı buldu. Pek çok işletme geleneksel ticaretlerini durdururken, E-Ticaret faaliyeti olan işletmeler neredeyse hiç zarar etmeden bu süreci atlattılar. Peki bundan sonra ne olacak?
Devamını oku
Haziran 2020
En çok bahsedilen anahtar kelimeler: wepro eticaret, bursa eticaret sitesi, e-ticaret sitesi
Uzun yıllardır pek çok kişinin ağzını sulandıran internetten para kazanma yöntemleri arasında en çok rağbet gören model e-ticaret sistemleri. Peki e-ticaret sanıldığı kadar kolay mı para kazandırıyor? Tabiki hiç bir iş modelinde olmadığı gibi bunda da işler kolay değil.
Devamını oku
Mayıs 2020
En çok bahsedilen anahtar kelimeler: wepro eticaret, bursa eticaret sitesi, e-ticaret sitesi
Eticaret girişiminiz için doğru platformu seçmek bu konuda atacağınız ilk adımdır. Eticaret siteniz için doğru özelliklere sahip olmanız gerekir. Eticaret siteleri ile ilgili konuşunca aklımıza 2 seçenek gelir; Özel yapım eticaret sitesi veya hazır sistemler.
Devamını oku
Nisan 2020
En çok bahsedilen anahtar kelimeler: online sipariş sistemi, online alışveriş, e-ticaret sitesi
Tüm dünyada insanlar inanılmaz bir dönemden geçiyor. COVID-19... Hayatımıza giren bu virüs ile birlikte çok büyük çaplı koruma önlemleri alındı, bir çok yerde sokağa çıkılmıyor. Peki bu süreçte insanlar nasıl oluyor da dışarıdan ihtiyaçlarını rahatça karşılıyorlar?
Devamını oku
Mart 2020
En çok bahsedilen anahtar kelimeler: sosyal medya yönetimi, dijital pazarlama, instagram, seo ajansı, seo
Sosyal medyanın SEO'ya etkisi uzun zamandır çok merak edilen bir konu. Sosyal medya hesaplarının SEO'ya direk olarak bir etkisi malesef yok. Ancak Instagram, Facebook, Twitter, Pinterest gibi mecraların dolaylı yoldan SEO'ya çok fazla katkısı olabiliyor.
Devamını oku
Son aylarda oldukça sık bir şekilde karşılaşılan bu Instagram hatası, hem ülkemiz hem de dünya genelinde ciddi bir sıkıntıya sebep oluyor. Bu sebeple çok fazla kişi şu an reklam vermede sorun ve ciddi maddi kayıplara yaşıyor.
Devamını oku
Şubat 2020
En çok bahsedilen anahtar kelimeler: seo ajansı, seo, bursa seo hizmeti
Blog sayfası yıllarca tam olarak neye hizmet ettiği anlaşılamayan ve sürekli boşlanan bir alan olarak bilinmiştir. Kurumlar bu alanı haberler veya duyurular olarak kullanmaya çalışmıştır. Aslında bu kadar özgün bir alanda pek çok çalışma yapılabilir.
Devamını oku
Ocak 2020
En çok bahsedilen anahtar kelimeler: seo ajansı, seo, bursa seo hizmeti
SEO çalışması için kurumsal olarak pek çok hizmet şekli mevcut. Ancak sürdürülebilir olması oldukça zor ve zahmetli bir iş. Bu konuda yapılması gereken pek çok alan var. Bunları düzenli yazılarla sizlere açıklamaya çalıaşcağız.
Devamını oku
Kasım 2019
En çok bahsedilen anahtar kelimeler: bursa dijital ajans, seo, internet sitesi yapımı, google arama sonuçları
İnternet sitenizi kurmuşsunuz veya bir ajans hizmeti almışsınız. Çalışmalar bitmiş, artık yayına geçtiniz. Her şeyi doğru yapmış gibi hissediyorsunuz, ancak web siteniz hala Google'ın arama sonuçlarında görüntülenmiyor, biraz can sıkıcı değil mi?
Devamını oku
Ekim 2019
En çok bahsedilen anahtar kelimeler: online alışveriş, e-ticaret sitesi, wepro
Bir E-Ticaret şirketi oluşturmak, ürün listelerinizi web’e koymaktan çok daha fazlasını sağlar. Ayrıca hayal ettiğinizden çok daha karmaşık bir yapıdır. Tıpkı bir perakende satış veya üretim tesisi işletmek gibi.
Devamını oku
Ağustos 2019
En çok bahsedilen anahtar kelimeler: online alışveriş, e-ticaret sitesi
İlk olarak, e-ticaretin ne olduğunu tam olarak anlayalım. İnternet gibi elektronik bir ortamda ürün ve hizmet alım satımı, yani elektronik kanallar üzerinden yapılan ticaret anlamına gelmektedir. Bu iş tarzı son yıllarda gelişti ve yeni başarı zirvelerine dokunuyor.
Devamını oku
Temmuz 2019
En çok bahsedilen anahtar kelimeler: bursa internet sitesi, web tasarım, web sitesi yapımı, seo
Online pazarlama, müşterilere ulaşmak için hem doğru bir yol, hem de rekabetin çok yüksek olduğu bir alandır. İşletmeler, ürünlerini satma ve hizmetlerini sunma hedefiyle rekabeti yenmek için sürekli bir mücadele içindedirler.
Devamını oku
PHP ve Javascript ile kodlanmış, MySQL veya benzer bir database yazılımına ihtiyaç duymayan, özel tema seçenekleri ile zenginleştirilmiş ve tamamı TÜRKÇE olarak hazırlanmış internet sitesi yazılımı. Üstelik artık Amazon desteği ile birlikte.
Devamını oku
Haziran 2019
En çok bahsedilen anahtar kelimeler: seo, sosyal medya yönetimi, web sitesi yapımı, bursa dijital ajans, profesyonel web tasarımı
Blog tutmanın, bir işletmeyi / web sitesini yönetmenin gerçekten önemli bir parçası olup olmadığı merak edilir. Bu konu genelde; düzenli olarak yüksek kaliteli içerik oluşturma zamanı veya becerileri olmayan küçük işletme sahipleri tarafından merak edilir.
Devamını oku
Kopya içeriğin yanlışlıkla olması veya kasıtlı olarak birisinin sizin içeriklerini internet sitenizden kopyalamasının bir farkı yoktur. Kopya içerik kopya içeriktir ve mutlaka doğru şekilde yönetilmesi ve kullanılması gerekir.
Devamını oku
İnstagram'da reklam vermek artık günümüzde en çok kullanılan dijital pazarlama araçlarından bir tanesi. Ancak bazen kullanıcı tarafından yapılan yanlışlıklar, bazen de Facebook tarafından yapılan kısıtlamalar sebebiyle sorunlar yaşanabiliyor.
Devamını oku
Sosyal medya pazarlama çalışmalarının, geleneksel yöntemlerle yapılan pazarlama çalışmalarına göre çok daha güvenilir olduğunu kanıtlamıştır. Farklı sosyal medya platformlarında yapılan pazarlama çok daha iyi sonuçlar verir.
Devamını oku
Günümüzde herhangi bir ürünün fonlanmasından tutun da, evinizdeki süs balığının fan sayfasına kadar, pek çok konuyla ilgili bir web sitesine sahip olmanız mümkün. Ancak buna rağmen şirketlerin çoğu hala online olamıyor, hem de 25 yıldır!
Devamını oku
İş modelinizi sürekli yükselen bir eğride tutmak için dikkat etmeniz gereken önemli iki şey vardır. Birincisi düzenli şekilde artan yeni müşteriler, ikincisi de mevcut müşteriler ile sürdürülen doğru, etkili ve verimli iletişim.
Devamını oku
İş modeliniz ne kadar büyük bir potansiyele sahip olursa olsun; web siteniz eğer yeterince profesyonel görünmüyorsa, potansiyel müşterileriniz bu durumdan rahatsız olup, sitenizde zaman geçirmeyecek ve malesef sizinle de iletişim kurmaktan kaçınacaklardır.
Devamını oku
İnternet sitenizin sıralaması için arama motoru optimizasyonu, yani bir diğr adıyla SEO çalışması oldukça önemlidir. Bu konuda hem site içi hem site dışı çalışmalar vardır. Biz bu yazımızda site içi SEO çalışmasını inceleyeceğiz.
Devamını oku
Mayıs 2019
En çok bahsedilen anahtar kelimeler: kurumsal internet sitesi, web sitesi yapımı, online alışveriş, e-ticaret sitesi
Günümüzde internetin artan popülaritesi ve teknolojik ilerlemeler sayesinde internet üzerinden ürün alıp satmak her zamankinden çok daha hızlı ve kolay. Üstelik artık yalnızca masaüstü bilgisayarlar ve laptoplar yok.
Devamını oku
İnternet sitesi olmayan bir firmanız mı var? O zaman bu yazımız tam size göre. Bunun için çeşitli mazeretleriniz olduğunun farkındayız. Muhtemelen zamanınız olmadığını düşünüyorsunuz ya da bu işlem sizin için çok pahalı görünüyor olabilir.
Devamını oku